Pakiet uważność nauczycieli i rodziców

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 133,00 zł 133.00
ilość szt.
Zyskujesz 100 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: C103-70040

Opis

"Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat. Praktyka uważności dla nauczycieli i uczniów". Thich Nhat Hanh, Katherine Weare

 

Thich Nhat Hanh jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie nauki mindfulness i aktywistą promującym pokój na świecie.

Napisał wiele książek, które również w Polsce spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, zyskując status bestsellerów.

"Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat" to pierwszy oficjalny przewodnik po mindfulness dla nauczycieli, który pomaga im osiągnąć spokój i harmonię w codziennych działaniach. To bezpośrednio przekłada się na wyniki ich pracy i efekty nauczania.

Książka zawiera proste kroki, które pomagają nauczycielom w praktykowaniu uważności na wszystkich szczeblach edukacji. Autorzy pokazują nauczane przez siebie podstawowe techniki, a także prezentują wskazówki od nauczycieli wykorzystujących praktykę uważności podczas pracy.

Obszerne przykłady konkretnych działań, wskazówki i szczegółowe instrukcje pomagają zrozumieć, na czym polega praktyka uważności i w jaki sposób może pomóc w codziennej pracy nauczyciela.

 

W szkole koncentrujemy się zazwyczaj na przekazywaniu wiedzy. Wielu osobom wydaje się, że zadaniem nauczycieli jest realizacja podstawy programowej i przygotowanie uczniów do testów. Ale to wąskie rozumienie rozwoju prowadzi nas w ślepą uliczkę, bo pomija wiele ważnych aspektów szczęśliwego życia. Jeśli uznamy, że jednym z celów szkoły jest przygotowanie dzieci i młodych ludzi do prowadzenia szczęśliwego życia, musimy wyjść z kognitywnego kanału, w którym dziś tkwimy, spojrzeć szerzej na edukację i realizowane w szkołach cele. Książka "Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat" może być cennym drogowskazem.

/dr Marzena Żylińska/

 

"Życie, piękna katastrofa". Jon Kabat-Zinn

 

Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból.

Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję.

Książka "Życie, piękna katastrofa" powstała podczas słynnego programu ograniczania stresu w oparciu o samoświadomość. Jon Kabat-Zinn wskazuje w niej, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha.

Opisane przez niego praktyki nauczą cię jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem – przyczyną wielu chorób. Dowiesz się, jak łatwo można ograniczyć niepokój i uczucie paniki, jak dzięki jodze i medytacji odzyskać równowagę, poprawić jakość życia i relacji z innymi.

  

Jon Kabat-Zinn

naukowiec, pisarz i nauczyciel medytacji, emerytowany profesor medycyny na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Massachusetts, gdzie zapoczątkował program redukcji stresu oparty na uważności. Założył Klinikę Redukcji Stresu i Centrum Badań nad Zastowaniem Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie. 

Jest autorem wielu książek: "Gdziekolwiek jesteś, bądź", "Przewodnik uważnego życia", "Dary codzienności. Podręcznik świadomego rodzicielstwa". Jego książki zostały przetłumaczone na blisko czterdzieści języków.

 

 

"10 minut uważności". Goldie Hawn, Wendy Holden

 

Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze?

Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi?

Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?

Niestety, dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi. Potrzeba rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych!

 

Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski oraz zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału.

Opracowany przez fundację program MindUP, realizowany przez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie. Program ten daje dzieciom narzędzia społeczne i emocjonalne ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia oraz rozwijanie współczucia i empatii, a w ostatecznym rozrachunku osiągnięcie szczęścia.

 

Książka "10 minut uważności" jest równie praktyczna, jak inspirująca.

Stanowi odzwierciedlenie niezwykłego sukcesu programu MindUP, który:

promuje proste techniki, takie jak świadome oddychanie, odczuwanie i myślenie. W łatwych krokach pokazuje rodzicom i dzieciom, jak skupiać się na wdzięczności, uprzejmości i optymizmie w celu poprawy relacji międzyludzkich. Pokazuje, jak zwiększyć wydajność dzięki lepszej koncentracji oraz prowadzić zdrowe emocjonalnie, szczęśliwe życie.

 

 

Goldie Hawn - jest założycielką Hawn Foundation oraz międzynarodową działaczką na rzecz praw dzieci, a także entuzjastyczną promotorką świadomego życia. Ta nagrodzona Oscarem aktorka, producentka i reżyserka jest także spełnioną matką i szczęśliwą babcią. Jej bestsellerowa autobiografia ukazała się w 2005 roku pod tytułem A Lotus Grows in the Mud (Lotos wyrasta w błocie).

Wendy Holden - jest dziennikarką i autorką ponad 25 książek, w tym powieści The Sense of Paper, opublikowanej w 2006 roku. Była także współautorką wspomnień Goldie Hawn, zatytułowanych A Lotus Grows in the Mud.

 

OPINIE:

10 minut uważności to mistrzowskie połączenie wyników najnowszych badań naukowych i prostych, zrozumiałych rad z rzadkimi retrospekcjami dotyczącymi olśnień, które sprawiły, że Goldie zajęła się kwestią szczęścia wśród dzieci. To frapująca lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców pragnących wychować skupione, zrównoważone i szczęśliwe dzieci.

/Dan Buettner, New York Times, autor bestselerów The Blue Zone i Thrive/

 

Książka Goldie może pomóc wszystkim dorosłym,rodzicom, dziadkom i nauczycielom ? podwójnie wykorzystać chwile spędzane z ukochanymi dziećmi i wspaniale przeżywać czas poświęcany na kształtowanie ich umysłów w taki sposób, by mogły przez całe życie być szczęśliwe i odporne na stres.

/Daniel Goleman, autor książki Inteligencja emocjonalna/

 

Goldie wspaniale łączy osobiste refleksje i praktyczne wskazówki z przystępnym wyjaśnieniem mechanizmu funkcjonowania układów mózgu odpowiedzialnych za skupianie uwagi i emocje. Korzystając z dorobku neurologii, promuje ważną kulturową zmianę w dziedzinie rodzicielstwa i edukacji.

/dr Amishi Jha, neurolog i wykładowca psychologii na Uniwersytecie Miami/

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl