Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy. Peter A.Levine

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 36,90 zł 36.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

"Obudźcie tygrysa" proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy.

Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać.

Zadaje intrygujące pytanie: "dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy?". I na nie odpowiada.

Zrozumienie dynamiki, która sprawia, iż dzikie zwierzęta nie mają praktycznie objawów traumy prowadzi do odsłonięcia tajemnicy, dlaczego podlega im człowiek.

 

"Obudźcie tygrysa" objaśnia objawy traumy i kroki niezbędne do ich wyleczenia. Po urazie ludzie często cierpią na symptomy nerwicowe z powodu pozornie zwyczajnych wydarzeń. Czytelnikowi tej książki ofiarowuje się wycieczkę z przewodnikiem po subtelnych, acz potężnych impulsach, które władają naszymi reakcjami na przygniatające życiowe sytuacje. Aby tego dokonać, trzeba zrobić serię ćwiczeń, które pomogą skupić się na odczuciach z ciała. Traumę można uzdrowić poprzez zwiększoną świadomość tych wrażeń. 

 

OPINIE:

 

Życie każdego z nas niesie trudności, na które nie jesteśmy przygotowani. Czytaj, ucz się i przygotuj się na lepsze życie, na uzdrowienie.

/Bernard S. Siegal, autor Miłość medycyna i cuda./

 

Fascynująca! Zadziwiająca! Rewolucyjne zgłębianie skutków i przyczyn traumy?

/Mira Rottenberg, była dyrektorka Blueberry Treatment Center for Disturbed Children, autorka Children With Emerald Eyes/

 

To niezwykle potrzebna książka. Dzieło geniusza.

/Ron Kurtz, autor The Body Reveals orazBody-Centered Psychotherapy/

 

Levine skutecznie dowodzi, iż nasze ciało jest uzdrowicielem, a psychologiczne blizny po traumie można wyleczyć, ale tylko jeśli słuchamy głosów ciała.

/Dr Stephen W. Porges, prof. psychologii, University of Maryland/

 

Fundamentalny wkład do rodzącej się właśnie nauki o współdziałaniu umysłu i ciała i zastosowania jej wleczeniu.

/Dr Robert C. Scaer, neurolog, dyrektor Rehabilitation Services wBoulder Community Hospital wBoulder, Colorado/

 

 

Dr Peter A. Levine - wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing, oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl