Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań? Gitta Jacob, Hannie van Genderen, Laura Seebauer

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 44,90 zł 44.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany.

/Arnoud Arntz, profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski/

 

Czy jesteś osobą szczególnie krytyczną wobec siebie?

A może bardzo surową i wymagającą w stosunku do najbliższych?

Nie potrafisz samodzielnie podejmować decyzji, czujesz się osamotniony i trudno ci mówić o swoich potrzebach?

A może wprost przeciwnie – jesteś zbyt pewny siebie, nadmiernie kontrolujesz otoczenie i za wszelką cenę chcesz być w centrum uwagi?

 

Kształtują nas nasze doświadczenia, zwłaszcza te z dzieciństwa. Czasem niesiemy z sobą przez życie przyjemne wspomnienia, a czasem bagaż przykrych i bolesnych przeżyć, które nas przytłaczają. Wówczas zamiast cieszyć się chwilą obecną, wpadamy w emocjonalne pułapki i nieświadomie sięgamy po utarte strategie działania, które kiedyś nas chroniły, a teraz zamykają w zaklętym kręgu cierpienia i braku satysfakcji z życia.

 

Dzięki tej książce wyzwolisz się spod zgubnego wpływu swoich doświadczeń – zrozumiesz i przezwyciężysz negatywne wzorce myślenia oraz powiązane z nimi emocje i zachowania.

Poradnik, oparty na zasadach terapii schematów – podejścia o udowodnionej wysokiej skuteczności – jest źródłem praktycznej wiedzy i narzędzi, które pomogą ci:

- odkryć, jak niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa wpływają na twoje obecne życie,

- zidentyfikować odruchowe strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

- wypracować zdrowe sposoby dbania o siebie i zaspokajania swoich potrzeb,

- rozwinąć umiejętności potrzebne, by odpowiednio reagować na wyzwania i problemy emocjonalne.

 

Przedstawione w książce techniki i przykłady pomogą ci przerwać autodestrukcyjne błędne koło i utorują drogę do szczęśliwszego życia.

 

Stań się Zdrowym Dorosłym, który potrafi odpowiednio zadbać o siebie i swoje potrzeby!

 

Przychodzimy na świat bezbronni i zdani na innych. Potrzebujemy kogoś, kto odpowie na nasze potrzeby i pozwoli doświadczyć bezpieczeństwa, troski i miłości. Każde takie doświadczenie to kapitał na przyszłość. Każde nadużycie czy zaniedbanie to zaciągnięty dług, który przyjdzie kiedyś spłacić. Autorki niniejszej książki zabierają czytelnika w podróż pozwalającą lepiej zrozumieć braki z dzieciństwa oraz ich konsekwencje w dorosłości. Oferują też sprawdzone, praktyczne narzędzia pozwalające wyleczyć stare rany i dzięki temu żyć zdrowo, realizując się oraz tworząc zdrowe relacje w obecnym życiu.

/Przemysław Mućko, autor bloga Psychowiedza, współzałożyciel Centrum Terapii Schematu „Integral”/

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl